KuoFi hallitusvaalit

23.5.2021

KuoFi:n hallitusvaalit lähestyvät. Perinteisesti KuoFi ry:n vuosikokouksessa on valittu uusi hallitus edustamaan yhdistystä. Viime vuonna yhdistykselle valittiin kolmen henkilön hallitus, joka keskittyi yhdistyksen hallinnon kehittämiseen. Kehittämistä tehtiin paljon, mutta nykyinen hallitus on tunnistanut vielä selkeitä kehityskohtia myös seuraavalle hallitukselle. Erityiseksi kehityskohteeksi on tunnistettu yhdistyksen taloushallinto ja sen toimintatavat. Toimintatapojen kehittämiseksi me allekirjoittaneet esitämme seuraavaksi yhdistyksen hallitukseksi kokoonpanoa:

Jussi Nurro, puheenjohtaja

Joni Heikkinen, sihteeri

Niklas Baarman, rahastonhoitaja 

Esitetyltä hallitukselta löytyy paljon substanssiosaamista hallitustyöskentelystä sekä erityisesti tunnistettujen kehityskohteiden aihealueista. Tavoitteenamme on kehittää yhdistyksen toimintatapoja sellaiselle tasolle, että tulevien vuosien hallitustyöskentely olisi mahdollisimman sujuvaa ja myös helppoa uusille yhdistystoimijoille.

Tekstin allekirjoittajat

Jussi Nurro, Joni Heikkinen sekä Niklas Baarman